تبلیغات
همه چیز اینجاست - گلدکوئست(رویای پوچ)
با سرعت بسوی پیشرفت

گلدکوئست(رویای پوچ)

دوشنبه 10 اسفند 1388 12:24 ق.ظ

نویسنده : مهندس سایت

مقدمه :

 بعضی می گویند گلدکوئست تجارت الکترونیکی است که با جذب مشتری برای شرکت و خرید سکه آن مبلغی به عنوان پورسانت به شما و بالادستی های شما پرداخت می کنند  و در آن همه کس و از همه قشری در آن می توانند شرکت کنند و سود کلان و سرشاری را عاید شما و زیر مجموعه هایتان می کنند .... (آیا بدین گونه است یا خیر و با چه قیمتی میتوان آن را بدست آورد)

من در اینجا حقایقی را درباره این به اصطلاح کار به شما می گویم 

این جدول تصاعد سطح ها (step ها) در گلدکوئست که در انتها می توان در ریاضیات اثبات کرد که کلاهبرداری بزرگ شرکت رخ خواهد داد و این ایراد سیستم را به هیچ عنوان نمی توان توضیح داد و به شما نشان خواهم داد که پول زیادی  از این کار بدست نمی آورید ...

در این قسمت استفتای اغلب مراجع تقلید درباره حرام بودن گلدکوئست از جنبه های مختلف ...

آخرین اخبار از زبان قوه قضائیه و غیر قانونی بودن فعالیت این شرکت در ایران ( توضیحی درباره علت وجود نمایندگی ) و دستگیری عوامل گلدکوئست و مصادره سکه های آن به عنوان کالای قاچاق ...

بعد از حضور در گلدکوئست به اقتضای کار آن شما از حالت دوستی های صادقانه و بی ریا خارج شده و در نهایت از دست دادن دوستان و دو دستگی در خانواده و دوستان...

خروج 350 میلیون دلار ارز از مملکت و ضرر های جبران ناپذبر آن به اقتصاد ایران و تفصیر طرفداران گلدکوئست درباره  این کار....

در این قسمت روش هایی که شرکت به افراد خود برای جذب مشتری به فعالیت در این زمینه آموزش می دهد (فقط برای اینکه دست آنها برای شما رو شود).

ابهاماتی در قوانین سایت گلدکوئست می باشد می پردازیم .

رئیس قوه قضاییه در بخش‌نامه‌اى ابلاغ كرد:

دستور مجازات قاطعانه شركت‌هاى هرمى

رئیس قوه قضاییه در بخش‌نامه‌اى از دادسراها و محاكم قضایى خواست به محض قطعیت حكم عاملان شركت‌هاى هرمى، در اجراى كیفر تسریع شود.

در متن این بخش‌نامه كه روابط عمومى قوه قضاییه منتشر كرده، آمده است: «در مورد پدیده رو به افزایش انواع فعالیت شركت‌هایى با ساختار هرمى (نظیر گلدكوئیست) در تطمیع و جذب افراد به امید سودهاى كلان و تصاعدى و با هدف اخلال در نظام اقتصادى كشور، اقتضا دارد دادسراهاى عمومى و انقلاب و دادگاه‌هاى كیفرى (اعم از بدوى و تجدید نظر) در برخورد قضایى با دایر كنندگان این مؤسسات و شبكه‌هاى مخرب و عناصر فعال در آن، با قاطعیت عمل و با توجه به نوع، كمیت و كیفیت اعمال انتسابى و دلایل موجود در پرونده، براى مرتكبان جرایم، مجازات‌هاى متناسب قانونى تعیین و به محض قطعیت حكم، نسبت به اجراى كیفر تسریع شود تا از گسترش پدیده‌هاى مزبور در جامعه جلوگیرى شود.»

درحال حاضر پرونده ۴۲ متهم گلدكوئیستى با صدور كیفرخواست و قرار مجرمیت براى رسیدگى به دادگاه ارجاع شده است. بیش‌تر متهمان از سرشاخه‌ها و رابطان اصلى شركت گلدكوئیست هستند كه هر یك از ۱۰۰ تا ۴۰۰ عضو زیرمجموعه داشته‌اند.

شركت‌هاى هرمى در سال‌هاى اخیر، مال‌باختگان و شاكیان زیادى به جامعه تحمیل كرده‌اند و براى عضوگیرى به هر وسیله‌اى ازجمله برپایى میهمانى‌هاى شبانه و سوءاستفاده از غفلت و احساسات نوجوانان و جوانان و رواج فساد اخلاقى، متوسل شده‌اند.

خانمی در سال ۱۹۰۷ در آمریکا یک سکه پنج دلاری را می‌خرد که یک سمت این سکه سمبل آرتیست آمریکایی ضرب شده. ... این سکه ۱۲ عیار بود، با این وجود این خانم سکه را به قیمت ۲۰ دلار می‌خرد. حدود ۹۰ سال بعد نوه‌های این خانم سکه را به مبلغ ۱ میلیون دلار به فروش می‌رسانند و در آخرین حراجی که در سال ۱۹۹۷ روی این سکه صورت گرفت پس از کسر مالیات دولت آمریکا، این سکه به مبلغ ۱۶۶۰۰۰۰ دلار به فروش رفت. این مثال نشان می‌دهد که این سکه‌ها چقدر ارزشمند هستند و چقدر ارزش افزوده پیدا می‌کنند.

... ما مثالی زدیم از یک سکه کلکسیونی مربوط به ۹۰ سال قبل ولی سکه‌های این شرکت نیز شامل ارزش افزوده شده است. ...»

من نمی‌دانم که آیا این داستان تا چه حد راست است، ولی فرض کنیم همه آن‌چه در بالا خواندیم حقیقت داشته باشد. در ابتدا چند سؤال به ذهن می‌رسد:

  • آیا تمام سکه‌های مشابه آن سکه نیز باقی ماندند و سعادت این را داشتند که به این قیمت به فروش برسند یا فقط تعداد اندکی از آن سکه‌ها چنین ارزشی پیدا کردند؟
  • اگر صاحبان سکه‌های مشابه هم آن‌ها برای نوه خود نگه می‌داشتند و هزاران سکه از نوع سکه کذایی به علاقه‌مندان عرضه می‌شد آیا باز هم کسی حاضر بود چنین قیمتی بابت آن سکه بپردازند؟
  • آیا جنبه تاریخی سکه هیچ تأثیری در علاقه کلکسیونرها به آن نداشته است؟ یعنی آیا می‌توان با ساختن سکه‌هایی که از لحاظ ظاهری شبیه سکه‌های مورد علاقه کلکسیونرها هستند، سکه‌ها را با قیمتی گزاف به آن‌ها فروخت؟ البته بدون این که سرشان را کلاه بگذاریم!

جواب این سؤالات را هر عقل سلیمی می‌تواند بدهد، البته اگر در چنبره چند نفر گلدکوئستی در حالی که دوست صمیمی‌اش با جنباندن سر بیانات پرزنت‌کننده را تأیید می‌کند،  گرفتار نشده باشد! و یا این که صدها دلارش را در راه گلدکوئست از کف نداده باشد. پس من جواب را به خودتان واگذار می‌کنم و موضوعی را مطرح می‌کنم که کمی نابدیهی‌تر است.

سرمایه‌گذاری مادربزرگ برای نوه‌اش چقدر ایده‌ال بوده است؟

برای این که جواب این سؤال را بدهیم باید ببنیم چه سرمایه‌گذاری‌ای می‌تواند ۲۰ دلار را پس از ۹۰ سال به ۱ میلیون دلار تبدیل کند.

مثلاً اگر ۱۰۰ دلار را در کاری سرمایه‌گذاری کنیم که سالانه ۵۰ درصد سود داشته باشد، سال اول، سرمایه یک و نیم برابر یعنی ۱۵۰ دلار می‌شود. در سال دوم نیز سرمایه در یک و نیم ضرب می‌شود و در نتیجه سرمایه ما ۲۲۵ دلار خواهد شد.

فکر می‌کنم یک سرمایه‌گذاری متعارف می‌تواند تا بیش از ۲۰ درصد در سال سود داشته باشد. پس بیایید فرض کنیم مادربزرگ به جای این که پولش را صرف خرید آن سکه می‌کرد آن را در چنین فعالیتی سرمایه‌گذاری می‌کرد.

پس از گذشت هر سال باید سرمایه را در یک و دو دهم ضرب کنیم و در نتیجه پس از نود سال آن‌چه به دست نوه‌ها می‌رسد ۲۰ دلار ضرب در یک و دو دهم به توان نود است. خودتان این محاسبه را با ماشین حساب انجام دهید:

۲۰ ×۱/۲۹۰ ≈ ۲۰ × ۱۳۳۷۵۵۶۵ = ۲۶۷۵۱۱۳۰۰

یعنی بیش از ۲۶۷ میلیون دلار!

نه، غیر ممکن است! من ماشین‌حساب ندارم پس تو دروغ‌گویی!

محاسبات زیر تساوی بالا را اثبات نمی‌کند ولی شما را قانع خواهد کرد که ۲۰ دلار پس از ۹۰ سال، به سرمایه‌ای عظیم منجر خواهد شد.

۲۰ ×۱/۲۹۰ = ۲۰ × (۱/۲۲)۴۵ 

= ۲۰ × (۱/۴۴)۴۵ = ۲۸/۸ × (۱/۴۴)۴۴

= ۲۸/۸ × (۱/۴۴۲)۲۲ = ۲۸/۸ × (۲/۰۷۳۶)۲۲

> ۲۸/۸ × ۲۲۲ = ۲۸/۸ × ۴ × ۲۲۰

= ۱۱۵/۲ × (۲۱۰)۲ = ۱۱۵/۲ × ۱۰۲۴۲

> ۱۱۵ × ۱۰۰۰۲ = ۱۱۵۰۰۰۰۰۰

یعنی ۱۱۵ میلیون دلار. تفاوت این عدد با قبلی به این دلیل است که دو بار اعدادی را با اعدادی کوچک‌تر عوض کردیم تا محاسبه ساده‌تر شود.

اگر می‌خواهید بفهمید سرمایه‌گذاری مادربزرگ قصه گلدکوئست چقدر سود داشته است ریشه نودم پنجاه هزار را محاسبه کنید زیرا پس از نود سال سرمایه اولیه پنجاه هزار برابر شده است. آیا سردمداران گلدکوئست و مروجان آن از این محاسبات عاجز بوده‌اند؟!

عاملان قتلهای سریالی گلدکوئست پیش از ارتکاب 2 جنایت دیگر در شرق و شمال تهران با حضور بموقع همسایه‌ها‌ از محل متواری شدند پیش بینی این بود که افسران زبده و فعال پیشتر مطرح کرده بودند، تحت این عنوان که قتل‌ها‌ی سریالی سرشاخه‌ها‌ به این زودی‌ها‌ پایان نمی‏یابد.
به گزارش جام جم، به دنبال قتل 3 زن در تهران که به قتلهای سریالی لقب گرفته است، روز گذشته عاملان این جنایت‌ها‌، هنگامی که قصد ارتکاب 2 جنایت مشابه دیگر را داشتند، با حضور بموقع همسایه‌ها‌ و نظافتچی یک ساختمان در عملکرد مجرمانه خود ناکام ماندند و متواری شدند.

 

فرضیه اول

با گزارش این دو حادثه ماموران از آنجا که رد پای عاملان جنایت گلدکوئست در این دو حادثه نیز مشاهده شده بود، تیمهای عملیاتی و تحقیقاتی پلیس آگاهی با عزیمت به محل به بررسی موضوع پرداختند و بار دیگر رد طناب قرمز که پیش از این در 3 جنایت مشاهده شده بود، به دست آمد. موضوعی که حکایت از انگیزه‌ها‌ی قوی برای حذف برخی از سرشاخه‌ها‌ی گلدکوئست می‌کند. پس از حضور عاملان جنایت در خانه 2 زن دیگر که روز گذشته مورد حمله قرار گرفتند، موضوع به صورت جدی در حال پیگیری است و تحقیقات اولیه درخصوص جنایت‌ها‌ نشان می‌دهد احتمالا، 2 نفری که مورد حمله قرار گرفته اند، عضو شرکت هرمی گلدکوئست بوده اند.

 

فرضیه دوم

اما دیگر فرضیه موجود درخصوص جنایت‌ها‌ و 2 حادثه حمله به زنان، حاکی از درج آگهی فروش خانه در یک روزنامه صبح است موضوعی که در مرحله دوم تحقیقات پلیس قرار دارد و یک مقام آگاه در پلیس عنوان می‌کند، البته این موضوع نیز می‌تواند با عضویت در شبکه گلدکوئست ارتباط داشته باشد. روز گذشته نیز یک زن و مرد ناشناس با ورود به خیابان سرباز پس از مجروح کردن یک زن که به تنهایی در خانه حضور داشت، قصد قتل او را داشتند که با فریادهای این زن یکی از همسایه‌ها‌ به یاری او شتافت و زن و مرد مهاجم بسرعت از محل متواری شدند.

 

حادثه در شمال تهران

حادثه دوم در منطقه زعفرانیه تهران روی دار و هنگامی که زن تنها در محل سکونت خود حضور داشت، 2 ناشناس پس از ورود به خانه این زن، قصد قتل او را داشتند که با حضور بموقع نظافتچی ساختمان که متوجه مشاجره شده بود، آنها با سرقت مقادیری اموال متواری شدند.

 

سرنخ‌ها‌ در حال پیگیری

سرهنگ حسین خوئینی، معاون مبارزه با جرایم جنایی روز گذشته با اشاره به این 2 حادثه به خبرنگار ما گفت: سرنخ‌ها‌ی مربوط به این جنایتها به دست آمده است و امید می‌رود در چند روز آینده بتوانیم نتیجه مطلوبی به دست آوریم.
وی درخصوص ارتباط این جنایت‌ها‌ با شبکه گلدکوئست گفت: در این 3 جنایت تمام احتمالات در نظر گرفته شده است و از جمله یکی از قوی ترین گزینه‌ها‌ی مورد تحقیق مربوط به شرکت هرمی گلدگوئست است.
وی افزود: در حال حاضر موضوع قتل‌ها‌ به صورت کاملا تخصصی دنبال می‌شود و با توجه به حضور عاملان جنایت در منزل 2 زن در خیابان سرباز و زعفرانیه یک وجه مشترک دیگر در ارتباط با عملکرد مجرمانه متهمان به دست آمد که نشان می‌دهد آنها ابتدا سوژه مورد نظر را شناسایی و در مرحله بعد اقدام به قتل می‌کنند که لزوم هوشیاری مردم می‌تواند مانع از فرصت عمل عاملان جنایت باشد. وی افزود: 2 خانمی که به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافتند، طبق تحقیقات اولیه به درج آگهی فروش خانه در روزنامه اقدام کرده بودند و احتمالا از اعضای شبکه گلدکوئست بوده اند که در این خصوص تحقیقات ادامه دارد.

 

بازپرس ویژه

از سوی دیگر روز گذشته قاضی فخرالدین جعفرزاده، سرپرست دادسرای جنایی تهران، بازپرس هنرمند را به عنوان بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده قتلهای سریالی انتخاب کرد. جعفرزاده درخصوص پیگیری‌ها‌ی مربوط به قتلهای سریالی گفت: چون اولین جنایت در محدوده خیابان گاندی در وقت کشیک بازپرس شعبه چهارم گزارش شده است، لذا پرونده مربوط به 3جنایت در اختیار او قرار گرفته است.
سرپرست دادسرای جنایی افزود: عاملان جنایت بسیار حرفه ای عمل کرده اند و آنها با تصمیم قبلی ابتدا قربانیان را شناسایی و سپس در مرحله بعدی اقدام به قتل می‌کنند. وی در ادامه گفت: در حال حاضر و پس از برگزاری چندین جلسه که میان 3 بازپرس ویژه قتل و پلیس آگاهی تشکیل شد، ما به سرنخ‌ها‌ی مهمی رسیده ایم که نیازمند پیگیری است.
جعفرزاده در ادامه افزود: چهره فرضی متهم به دست آمده است و در حال حاضر چند تیم از ماموران از چند زاویه موضوع را مورد بررسی و تحقیق قرار داده اند که امید است به نتیجه لازم برسیم

پلیس بین‌المللی اینترپل به دنبال آدمخواران گلدکوئست

سه تن از سران گلدکوئست توسط پلیس جاکارتا و به درخواست اینترپل دست‌گیری  شدند: خانم دونا ماری ایمسون، آقای جوزف بیسمارک و آقای ویجی اسواران. اتهام این افراد راه‌اندازی شرکتی با سیستم هرمی است و به همین دلیل از طرف دولت کشورهای مالزی، فلیپین و هنگ‌کنگ تحت پی‌گرد قانونی  قرار گرفته‌اند.

با جستجو در سایت اینترپل می‌بینید از نه نفری که عضو هیأت رئیسه این شرکت به اصطلاح بین‌المللی هستند دست‌کم پنج تایشان تحت تعقیب پلیس بین‌المللی‌اند؛ بر روی لینک‌ها کلیک کنید:

  • مدیر داخلی: آقای ویجی اسواران (Vijay Eswaran)
  • مدیر امنیتی: آقای کورت جورج روکو رینک (Kurt Georg Rocco Rinck)
  • مسؤول روابط بین‌المللی: آقای جوزف بیسمارک (Joseph Bismark)
  • مسؤول بخش تحقیق و توسعه: آقای تی جی کینتارا (TG Kintanar)
  • مسؤول امور آموزشی: خانم دونا ماری ایمسون (Donna Marie Imson)

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -